Starbucks Kahve Çeşitleri

Değerli kahve dostları, her zaman evimizde kahve içme fırsatımız olmuyor. Zaman zaman günlük hayatın koşuşturmacası arasında kah iş arkadaşlarımızla kah dostlarımızla uğrayıp, hem bir süre dinlenip hem de lezzetli bir kahve eşliğinde iki laflayabileceğimiz önemli adreslerden biri kuşkusuz Starbucks’lardır.  Geçtiğimiz dönemlerde logo değişikliği nedeniyle özellikle İngiltere’de uzun süre gündemde olan Starbucks’ta bulabileceğiniz kahve çeşitlerini sizler için burada paylaşıyorum.

Starbucks Caffè Latte

Espresso ve buharla ısıtılmış süt içeren bu kahvenin içimi biraz sert, tadı yoğun. Yoğun kahve tadı isteyenler için oldukça iyi  bir seçim. Aynı zamanda oldukça dinlendirici bir kahve.

Starbucks Cappucino

Expresso, buharla ısıtılmış süte ilaveten köpürtülmüş süt içeren Cappucino’yu herkes bilir. Starbucks’ın Cappucino’su en çok tercih ettiğim kahvelerden biridir ama bunda genel olarak Cappucino’yu sevmem de etkili. Üstelik Starbucks’ın Cappucino’su oldukça başarılı bir kahve. İçimi Coffé Latte’ye göre daha yumuşak ve süt tadı biraz daha yoğun.

Starbucks Caramel Macchiato

Starbucks Caramel Macchiato içerdiği vanilya şurubu, buharla ısıtılmış süt, süt köpüğüne eklenen expresso ve karamel ile oldukça egzotik sayılabilecek bir kahve. Alışık olduğum kahve tadının dışında bir lezzet olduğu için arasıra değişiklik olması için sipariş ettiğim bu kahvenin beğeneni de hiç de az değil. Belki beğenmeyebilirsiniz ama mutlaka denemelisiniz.

Starbucks Caffé Mocha

Mocha sosu, espresso, buharla ısıtılmış süt ve kremanın eşsiz birlikteliği. Mocha en sevdiğim kahvelerden biridir ve Starbucks’a gidip Mocha söylediğimde kendimi ödüllendirilmiş gibi hissederim. Kahve bağımlılık yapar ve o kahveler içinde Mocha ayrı bir bağımlılık yapar. Lezzet açısından pek benzerliği olmasa bile bağımlılık yapma açısından Mocha sakızlı Türk kahvesi ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Starbucks White Chocolate Mocha

Meşhur Mochanın beyaz çikolatalı hali. Beyaz çikolata sosu, espresso, buharla ısıtılmış süt ve krema. Beyaz çikolata sosunu çıkarırsak Caffé  Mocha ile aynı olan bu kahve özellikle beyaz çikolata tadını sevenler için birebir. Kişisel görüşüm ise beyaz çikolatanın Mochanın sevdiğim aromasını biraz bozduğu yönünde. Ama bu haliyle daha çok sevenler de var, özellikle Mochayı biraz sert bulanlar bu halini daha çok tercih ediyor.

Starbucks Filtre Kahve

Starbucks filtre kahve kafeinli ve kafeinsiz olarak özellikle günün koşuşturmacası arasında kendine birkaç dakikalık kahve ve dinlenme molası ayırabilenlerin tercih ettiği ve benim de kesinlikle en sık tercih ettiğim kahve türü. Tabi Starbucks’a o kadar sık gidemiyorum ama Starbucks’ın filtre kahvesi kesinlikle çok başarılı.

Starbucks Caffé Americano

Bildiğiniz gibi İngilizler çaydan Amerikalılar ise kahveden vazgeçmez. Caffé Americano ise Amerikan ağız tadına uygun bir kahve. Yoğun espressonun sıcak su ile iyice inceltilmesi ile elde edilen bu kahve espressoya göre biraz daha sert bir içime ve daha yoğun bir kahve aromasına sahip. Oldukça dinlendirici bir kahve ve yatıştırıcı bir kahve.

Starbucks Espresso

Özel kavrulmuş ve yoğun kahve tadı ile pek çok farklı şekilde hazırlanarak farklı adlar altında servis edilen kahvelerin ana maddesi, özü, tözü. Adeta kahvenin ruhu. Bu ruhu saf, katıksız hissedebileceğiniz yegane kahve espressodur.

Starbucks Türk Kahvesi

Starbucks’a gidip Türk kahvesi içmek mi? Şunu söyleyeyim ki Starbucks Türk kahvesi hazırlamayı çok iyi öğrenmiş. Bunu arkadaşlarla Starbucks’a gittiğim ve aşerircesine canımın Türk kahvesi çektiği bir gün keşfettim. Ama yine de Starbucks’a gidince Türk kahvesi içmek tatilde Maldivler’e gidip sadece otellerin yüzme havuzunda tatlı suya girmek gibi bir şey.

One Comment:

  1. Starbucks konseptine rakip BombTy adında yeni bir Cafe konsepti geliyormuş. Görelim bakalım farkı neymiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>